AKILALMAZ FORUM YENİ ÜYELER HEMEN AKTİF OLMAMAKTADR SİSTEMİMZ ADMİN TARFINDN ONAY VERİLMEKTEDİR
Sitemizden yararlanmak ve bu ailenin bir parçası olabilmek için lütfen üye olunuz!


Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» EBS HIZLI SATIŞ V 1.0.1 + KEYGEN
Paz Haz. 23, 2013 9:23 am tarafından ferhat35

» UÇAKLARI ONLİNE TAKİP ETMEK İÇİN GİRİNİZ !!!
Cuma Mart 23, 2012 7:41 am tarafından Admin

» ETA SQL FULL
Cuma Şub. 17, 2012 11:30 am tarafından Admin

» EBS CARİ KASA V1.0.1 + KEYGEN
Perş. Kas. 17, 2011 12:08 pm tarafından Admin

» EBS CARİ 1.0.7 + KEYGEN
Perş. Kas. 17, 2011 12:00 pm tarafından Admin

» GENEL KÜLTÜR
Perş. Ağus. 18, 2011 10:43 am tarafından Admin

» AĞUSTOS 2011 BANDIRMA
Ptsi Tem. 11, 2011 9:24 am tarafından Admin

» TEMMUZ 2011 ( BANDIRMA )
Ptsi Tem. 11, 2011 9:20 am tarafından Admin

» WWW. NETDÜNYASI.NET
Paz Tem. 10, 2011 2:12 am tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 Profil
 SSS
 Arama
Ortaklar
bedava forum

BattleField 2142-Full İndir

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

BattleField 2142-Full İndir

Mesaj  Barış Bir Cuma Haz. 24, 2011 10:18 am
OYUN BİLGİLERİ

Günümüzden 100 yıl sonra... Dünya yeni bir buzul çağıyla karşı karşıya gelmiş, dengeler altüst olmuş, kıtalar karlar altında kalmıştır. Bu beklenmedik kaos nedeniyle ülkeler arası sınırlar belirsizleşmiş, uluslar açlık ve hastalıkla paniğe sevk olmuştur. Uluslar kendi aralarında ittifak kurup iki kutupta toplanmıştır. Bir tarafta ortadoğu ve asya ülkelerinin ittifakından oluşan PAC(Birleşik Asya Koalisyonu) ve diğerinde Avrupa ülkelerinden oluşan EU (Avrupa Birliği). İki taraf arasındaki muhtemel savaş yeryüzünde kalan en değerli kaynak adına yapılacaktır; üzerinde yaşanacak bir avuç toprak için.

İşte Battlefield 2142'nin ilginç hikayesi böyle. Ancak malesef bununla kalmakta. Bu güzel hikayeyi süsleyecek bir hikaye modu oyunda mevcut değil. İlk oyundan bu yana temel özelliklerini koruyan Battlefield serisi son halkasında köklü değişiklikler yapmadan seriyi bir adım daha öteye taşıma çabasında.

Çevrimiçi Asker

İlk olarak oyuna girdiğimizde bir çevrim içi profil yaratmak durumundayız. Bu noktadan sonra dilersek çevrim dışı olarak botlara karşı yada çevrim içi olup sunuculara bağlanarak diğer oyunculara karşı mücadele veriyoruz. Hemen belirtmekte fayda var; botların yapay zekası Battlefield 2'dekinden daha iyi ancak tabiki gerçek bir oyuncunun yerini tutmaktan çok uzak. Oynanışın temel yapısı serinin diğer oyunlarıyla karşılaştırıldığında hemen hemen aynı kalmış. Pek çok Battlefield severi memnun edecek bir gelişme olarak Conquest modu değişmemiş olarak bizlerle. Haritalar şık tasarımları ve 16,32,48,64 kişilik boylarıyla arz-ı endam etmekteler. Haritaları yükleme süreleri Battlefield 2'den kısa da olsa yinede 1gb ram'li ortalama bir PC için uzun sayılır. Battlefield 2'deki 7 adet seçilebilen sınıf burada 4'e inmiş ancak bu sınıflar oldukça esnek ve özelleştirilebilir olmuşlar. Bu özelleştirmelerin çoğuna ulaşmak pek kolay değil; bu yüzden Battlefield 2142'yi düzenli ve uzun bir süre oynamanız gerekecek. Oyunda Battlefield 2'deki unlock sisteminin gelişmiş bir versiyonu olan ve 40'tan fazla değişik silah ve teçhizat açabileceğiniz bir sistem mevcut. Bunu da çevrim içi sunucular üzerindeki rütbe sistemi aracılığıyla yapıyoruz. Sunucularda savaşan düşük rütbeli ve yüksek rütbeli oyuncular arasındaki dengesizliği minimuma indirebilmek adına rütbeleri tırmandıkça yeni çıkan yetenek ve silahları açmak zorlaştırılmış.

Cepheden Görünüş

Grafiklerden ve seslerden kısaca söz edecek olursak,oyun Battlefield 2 motorunu kullanmakta. Genel atmosfer ve grafikler oldukça yeterli ve göze hoş geliyor ama yine de şu ana kadar gördüğümüz benzerlerinin en iyisi değil. Ama bu kesinlikle kötü demek de değil. Kaldıki bu yöntemle nispeten daha eski konfigürasyon sahibi oyunculara da oyunu oynama kapısı açılmış. Bir küçük tuhaflık ise oyunda yine geniş ekran çözünürlüğü desteği yok. Yapımcılar,geniş ekranın oyunculara ekstra bir görüş alanı vereceğinden haksız bir avantaj kazandıracağını belirtmiş! Sesler ise serinin her üyesinde olduğu gibi harika. Ateşlenen silah,kullandığınız araç,arka planda ve menüde sizi havaya sokan o bilindik Battlefield soundtrack'i... Tümü sizi savaşın atmosferine balıklama atlatıyor.

Emret Gomtanım!

Oynanışın temellerinin dayandığı en önemli nokta elbette takım oyunu. Oyunda tarafınızın bir komutanı ve bu komutana bağlı takımlar ve takım liderleri bulunmakta. Komutan ve takım liderleri belirli noktalara yörünge saldırısı, EMP saldırısı gibi emirler verebildiği gibi size de emirler verebilmekte. Bu emirleri takip ettiğiniz takdirde "field upgrade" dediğimiz ödülleri kazanıyorsunuz. Kısacası oyun, oyuncuların kendi özgür iradeleri dışında, kendi desteğiyle de takım oyununu her yönden teşvik etmekte. Bugüne kadar Battlefield serilerinin en büyük sorunu ve gerekliliği olan takım oyunu sendromuna mümkün olduğu kadar çare bulunmaya çalışılmış.

Tüfeng Omza!

Battlefield'i Battlefield yapan araçlara değinmeden olmaz. Tanktan helikoptere, ciplerden zırhlı personal taşıyıcılara serinin öncellerinden tanıdığımız bütün araç türlerinin makyajlanmış hallerine burada rastlamak mümkün. Daha önce Battlefield'le haşır neşir olmuş oyuncular bu araçları kullanırken kendilerini evlerinde hissedecekler. Değişik ve egzotik gelebilecek yeni aracımız ise walker'lar.Yıllardır pek çok oyuna tema olduğu için hemen hemen hepimizin bildiği bu iki ayaklı,yürüyen süper-mech'leri oynamak gerçekten çok zevkli. Araçlarla ilgili olabilecek bir eksi not ise 130 yıl sonrasında, bugün kullanılan savaş araçlarının makyajlanmış hallerinden ziyade daha farklı teknolojiler kullanan özgün araçlar tasarlanabilirdi. Silahlar için de aynı şey geçerli. Bildiğimiz dürbünlü tüfek,otomatik tüfek ve tabancaların fütüristik versiyonlarından ibaretler. Oyundaki en ilgi çekici, değişik araç hiç kuşkusuz anti-yerçekimi tankı. PAC'ın sahip olduğu yavaş giden bu tank yerin üzerinde süzülerek yan yan gidebiliyor,bu da ona değişik manevra kabiliyetleri kazandırmakta.


Oyunun genel atmosferine değinecek olursak oldukça etkileyici olduğu söylenebilir. Etrafa genelde depresif, savaşla beraber terkedilmişlik duygusu veren bir hava hakim. Ancak yinede ufak tefek kusurlar yok değil. Örneğin geniş haritalarda araç kullanmak teşvik edilirken bu haritaları yayan olarak oynamanın pek eğlenceli olduğunu söylemek zor.

Titan Muharebesi

Battlefield 2142'deki irili ufaklı pek çok değişikliğin herhalde en büyüğü ve en güzeli Titan modu. 48 kişilik haritalarda oynayabildiğimiz bu mod, savaşlarını bir gayeyi başarmak üzerine kurgulayan oyunculara ilaç gibi gelecek. Titanların ne olduğunu kısaca özetleyecek olursak; günümüzün uçak gemilerinin havada giden versiyonları olarak nitelendirilebilirler. Orta-hafif ölçekli saldırı niteliklerinin yanında esas amaçları olan savaş alanına taşıdıkları asker ve teçhizatla ölümcül birer savaş makinası Titanlar. Oldukça ağır zırhlarının yanında Titan'ların birde güçlü enerji kalkanları var. Titan modunda amaç karşı tarafın Titan'ını yok etmekten ibaret. Alıştığımız Battlefield modlarında olduğu gibi geriye sayan bir sayaç yok. Görevi tamamlamak için takip etmeniz gereken duruma göre iki şey var: İlki harita etrafına dağılmış olan füze rampalarının kontrolünü ele geçirmek ve attığınız füzelerle düşman Titan'ının güç kalkanını indirmek. İkinci aşama ise zırhını parçalayıp Titan'ı tamamen yok etmek. İkinci aşamayı çok ilginç kılan ve aslında esas eğlenceyi ve çatışmayı yaşadığımız kısım kalkanı inmiş olan bir Titan'a dışardan saldırıp zırhıyla uğraşmak yerine, Titan'a çıkarma yapıp içerden reaktörünü yok etmek ve zafere ulaşmak. Özellikle iki tarafın Titan'ının da kalkanları indikten sonra ortalık epey şenlenmekte ve bu aşamadan sonra savaş Titan'ların iç kısımlarına, dar koridolarına taşınmakta. Düşman Titan'ına çıkarma yapmak için birden fazla yolu takip edebiliyoruz. Personel taşıyıcı tanklardan kapsül içinde Titan'a fırlatılabildiğimiz gibi helikopterlerle de toplu çıkarma yapabiliyoruz. Özellikle bu çıkarma anlarındaki mücadele gerçekten inanılmaz eğlenceli. Bir kez içeri girdikten sonra her kattaki farklı konsolları yok ederek reaktörün kalkanını indirip son sözümüzü söylüyoruz. Titan bu noktada patlamaya başlıyor ve yerden 100 metre yükseklikte ölen bu devden atlayıp yıkımdan kaçmak için geriye sadece saniyeleriniz kalıyor. Titan'ı yok ettiğinizde verdiği tatmin hissi Conquest modunda geriye doğru sayan bir sayaç ve çıkan zafer ekranından çok daha ötesi. Ama yine de Titan'ın patlaması çok daha gerçekçi ve detaylı olmalıydı.

Kıt'a Dur!

Sonuca gelecek olursak, Battlefield 2142 önceli kadar serideki çıtayı yükseltemiyor ve küçük ama iyi rafine edilmiş değişikliklerle daha çok iyice elden geçmiş bir Battlefield 2 modu gibi gözüküyor. Ama kesinlikle tartışmasız eğlence de tavan yapıyor. Bu da onu yüksek fiyatına rağmen almak için çok iyi bir sebep.


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

İşlemci: Intel P4 Cpu 1.7 Ghz
RAM: 512
Ekran Kartı: 128 Mb Dx9
HDD: 2.2Gb


FİLESERVE

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


NETLOAD

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]


ALINTIDIR:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
avatar
Barış

Mesaj Sayısı : 191
Points : 627
REP PUANI : 2
Kayıt tarihi : 31/07/10
Nerden : BANDIRMA

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz